Syrová strava dle TCVM

03.10.2018

Syrová strava ochlazuje a je tedy vhodná při těch stavech, kde potřebujeme zchladit, nebo-li tam kde je v těle nadbytek tepla. Silný německý ovčák plný energie a pracovního nasazení (má dostatek Yangu v těle) bude potřebovat ochladit tělo, aby bylo v rovnováze a syrová strava je pro něj ideální. Zatímco starší kříženec, který se bojí tmy a vyhledává teplo, může mít po syrové stravě průjem. Takovýto pejsek nemá dostatečné množství tepla - Yangu v těle, aby syrovou stravu zpracoval.

V létě bude syrová strava perfektním ochlazením pro teplé dny, naopak v zimě je zcela nevhodná, neboť oslabuje Slezinu a Žaludek. Syrové maso podávané s granulemi snižuje jejich horkou povahu a vytváříme tím neutrální jídlo, které je vhodnější z hlediska rovnováhy v těle víc, než pouze horké nebo pouze studené jídlo.

Pro zvířata s chronickými nespecifickými záněty žaludku (sliznice jsou červené, bolestivé, teplé a oteklé) bude syrová strava úlevou na bolavý žaludek - tedy horkou sliznici žaludku zchladíme studenou potravinou. Stejně tak kožní pacienti s horkými, červenými lézemi budou potřebovat vnitřně ochladit.