Akupunktura

Billy byl sedmiletý pes rasy border kolie, který měl vrozenou vadu kyčlí. Zhruba před půl rokem začal mít potíže a kulhal. Rentgenové vyšetření potvrdilo artrózu v obou kyčlích. Byly nasazeny léky proti bolesti, Billy však kulhal i přes podané léky.

Dle tradiční čínské medicíny vitální energie Qi cirkuluje v těle v drahách nazývaných meridiány. Tyto meridiány jsou spojeny s vnitřními orgány a odráží jejich fyziologický a patologický stav. Akupunkturní body se nacházejí v průběhu těchto meridiánů a my je jejich stimulací můžeme ovlivňovat.

Většina zvířat snáší samotnou aplikace jehel bez problémů. Jehly se zapichují jen několik milimetrů do kůže a jsou velmi tenké. Pokud máme zvíře, které je nervózní nebo bojácné, můžeme si ho zklidnit masáží zklidňujících bodů. Já sama mám velmi dobrý efekt s lehkou masáží pomocí celé dlaně na bodech CV 22 (jak začíná hrudní kost) a GV3 (zhruba v...

Elton byl dvouletý kříženec menšího vzrůstu, který trpěl častým zvracením. Biopsie žaludeční sliznice ukázala, že Elton má chronický zánět žaludku. Tento typ zánětu není způsobem bakteriemi ani viry, nýbrž imunitní reakcí vlastního těla. Léčba spočívá v omezování imunitní reakce pomocí kortikoidů.